REKLAMA

Titanic

Plakat z TitanicaPo obejrzeniu tego filmu miałem mętlik w głowie.

Co było najważniejsze?.

Tragedia półtora tysiąca ludzkich istnień, skazanych już w biurze projektowym na zagładę.

Pokazanie, iż nie można być zbyt zarozumiałym w stosunku do natury.

Czy też wątek romantyczny?

Myślę, że to trzecie. Komercja miała tu istotne znaczenie. Widz skupia swoją uwagę nie na masie, ale na jednostkach. Na tych dwojgu pochodzących z zupełnie różnych światów ludziach. Mimo, że wokół śmierć zbiera obfite żniwo. Najważniejsze jest co stanie się z nimi. Czy ich miłość przetrwa?

To jest pewne.

Czy przeżyją?

Rose przeżyje. To  wiadomo od początku.

Co stanie się z Jackiem?

Tak naprawdę jego los jest, także od początku, przesądzony. Ten film po prostu musi się skończyć tak jak się skończył. Inaczej byłaby to kolejna mydlana opera tyle, że z niezłymi efektami specjalnymi.

Jakkolwiek faktem jest, efekty są naprawdę świetne. Chociaż stanowią tylko oprawę dla akcji. Nie na odwrót.

Przez cały tydzień po obejrzeniu filmu, na okrągło słucham płyty z filmu. I mam ochotę z wszystkimi rozmawiać o Titanicu. Mam nadzieję, że dostanie dużo Oskarów. Wg mnie największe szanse mają kategorie: film, zdjęcia, f/x, muzyka, piosenka. No i oczywiście dla Kate Winslet.

Moja poprzednia miłość Sharon Stone nie znaczy już nic (zresztą hajtnęła się, więc niech się wypcha). Szybko obejrzałem "Rozważną i romantyczną". Takie sobie to było, ale Kate była cudowna.

No to tyle. Jeśli ktoś nie był (czy są jeszcze tacy?), to niech idzie do kina. Na video film straci cały swój nastrój i czar. To jest sztuka usadzić kogoś w kinie na ponad 3 godziny tak, by się nie nudził. Na początku filmu słychać było siorbanie napojów, skrzypienie torebek foliowych. W pewnej chwili zauważyłem, że na widowni panuje całkowita cisza. Nikt nie je, nie pije, nie rusza się. Na szczęście nie zapomnieli o oddychaniu. Są pewne granice. Mimo wszystko.

2.03.98

Strona główna] [Hobby] [Podróże
moja wizytówka

Ta strona zlokalizowana jest w obrębie serwisu firmy 2Mat: www.2mat.com.pl.
Copyright © 1998-2010 2Mat
Ostatnio modyfikowano: 06 czerwca 2010